14 август 2018 | Кафе пауза

Не можете да се изборите со пајаците во вашиот дом? Пробајте го овој трик!

Пајаците, како и поголемиот број инсекти, не го поднесуваат мирисот на нане.

Уметник користи моторна пила и создава неверојатни скулптури

Јурген Линг Ребетез е уметник од Германија, а воедно и добитник на многу награди.

Кое е значењето на броевите што се повторуваат?

Важно е да разберете дека е мала веројатноста постојано да ги забележувате истите брови што се повторуваат.

25 дестинации што мора да ги посетите барем еднаш во животот

Дали имате желба за патување? Дали барате да додадете уште нешто на листата со места што сакате да го посетите?

9 нешта за коишто сите девојки од 90-тите пишуваа во своите дневници

Вашиот прв дневник сигурно бил преполн со тајни и мисли што сте сакале да си ги чувате за себе (сите знаеме дека читањето туѓ дневник е најстрого забрането).

Прирачник за бруцоши: Што да очекувате од животот со цимер?

Ако сте навикнати да живеете сами во собата, можеби ќе треба малку да се прилагодите на студентскиот живот.

4 „жешки“ локации на Инстаграм што вреди да се посетат и во живо

Не постои подобро место за умствено скитање низ светот од Инстаграм.

Неверојатни „реконструкции“ на лице на војници од Првата светска војна

Првата светска војна го извадила најдоброто и најлошото од луѓето. Оние што учествувале се запомнети или по нивните злодела, или по добрината што ја покажале.

Од што се плаши секој хороскопски знак во љубовните врски?

Понекогаш врските се навистина тешки за справување. Потребно е да вложите многу време, труд и трпение за врската да биде успешна.

Што значи кога ќе се разбудите пред вашиот аларм?

Одвреме-навреме доаѓаат и утрата кога на волшебен начин се будите самите без аларм.