Кафе, јогурт, оризово млеко, чоколадо и цимет – вашата нова омилена кофеинска комбинација!

Зачинете го вашиот кофеински рецепт

kafe-jogurt-orizovo-mleko-chokolado-i-cimet-vashata-nova-omilena-kofeinska-kombinacija

Потребни состојки:
  • 30 милилитри свежо подготвени црно кафе, оладено
  • 30 грама темно чоколадо
  • 230 милилитри оризово млеко
  • 1 лажичка цимет во прав
  • 100 милилитри јогурт со вкус на ванила
  • 4-6 ледени коцки
Начин на подготовка:

Сместете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не добиете хомогена и мазна смеса. Послужете веднаш.

Можеби ви треба нешто пожестоко? Пробајте ја и оваа комбинација од кафе, виски и цимет – совршен коктел за крај на работната недела!


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Отсекогаш многу ја интересирала астрономијата и физиката, а животно мото ѝ е дека не смее да помине ни еден ден без танцување. Автор на книгата „На работ од времето“, првиот дел од трилогијата „Наследството на Вероника“.

Поврзани содржини

Остави коментар