3 едноставни правила кои можат да ви го променат животот

Животот не секогаш е толку комплициран колку што ние луѓето милуваме да го комплицираме. Ова се три едноставни, но клучни правила за животот:

1. Ако не се стремите кон она што го сакате, никогаш нема да го имате.

2. Ако никогаш не прашате, одговорот секогаш ќе биде „не“.

3. Ако не го направите првиот чекор, засекогаш ќе останете на истото место.

Три едноставни правила кои можат да ви го променат животот

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар