Совршената човечка силуета

Лондонскиот фотограф Тиџеј Скот ни прикажува колку моќно може да изгледаат силуетите, благодарение на неговата спектакуларно добро завршена работа. Со создавање јак контраст помеѓу објектот на фотографирањето и позадината, Тиџеј експертски ја изнесува мистеријата и драмата на сцената.Совршената човечка силуетаСкот е прилично нов во фотографирањето, а има телевизиско и филмско искуство како сценарист и режисер.Совршената човечка силуета.

„Фотографијата ми останува одличен издувен вентил на креативна енергија, кога не режирам.“

Совршената човечка силуета.

„Обидот да раскажам приказна во само една статична рамка и со екипа составена од мене и фотоапаратот, ми претставува еден поинаков, фантастичен предизвик, кој се надевам дека ќе остане плодотворен и освежувачки, каков што беше кога почнав да ги објавувам моите фотографии на Фликр.“

Совршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуетаСовршената човечка силуета

За авторот
Љубопитна новинарка со истражувачки дух, во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, без испеана песна и без малку возбуда не треба да ѝ помине ниту еден ден. Се релаксира со фина музика, длабок филм или прошетка во природа во добро друштво. Верува дека добриот совет и астрологијата ѝ помагаат да се разбере себеси и светот околу неа. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар