Извонредни ноќни фотографии

Ноќните фотографии, сами по себе, во многу случаи изгледаат феноменално. Но, за да се направи добра ноќна фотографија, потребен е талент и вештина, но и добар апарат. Брзината, осветлувањето, предметот и неговата околина треба максимално добро да се вклопат и притоа да се фати вистинскиот момент. Ова е предизвикувачка работа за секој фотограф, но резултатите се често извонредни.

Извонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографииИзвонредни примери за ноќни фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар