Пици со ликови на познатите личности

Артистката Пруденс Стејт има необично хоби – таа прави вкусни пици дизајнирани со портрети од познатите личности.

Пици со ликови на познатите личности

Кралицата Елизабета II

 

„Ги креирам лицата со слободна рака, гледајќи од фотографии. Прво најчесто правам скица на хартија со молив, а потоа го цртам дизајнот на тестото со доматно пире“, вели 33-годишната Пруденс.

Интересно е дека и покрај тоа што треба да се запази одреден дизајн кој го идентификува ликот, таа внимава и на состојките кои ги употребува. Имено, не меша состојки кои не одат заедно.

Кој лик би сакале да го изедете?

Пици со ликови на познатите личности

Сајмон Кауел

Пици со ликови на познатите личности

Барак Обама

Пици со ликови на познатите личности

Викторија Бекам

Пици со ликови на познатите личности

Кејт Винслет

Пици со ликови на познатите личности

Градоначалникот на Лондон Борис Џонсон

Пици со ликови на познатите личности

Велосипедистот Бредли Вигинс

Пици со ликови на познатите личности

Премиерот на Обединетото Кралство Дејвид Камерон

Пици со ликови на познатите личности

Мик Џегер

Пици со ликови на познатите личности

Кејт Мидлтон

Пици со ликови на познатите личности

Лејди Гага

Пици со ликови на познатите личности

Покојната баронеса Маргарет Тачер

Пици со ликови на познатите личности

Атлетичарот Мохамед Фара

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар