Вкусно вечерно смуди за подобар и поквалитетен сон

Вкусно вечерно смуди за подобар и поквалитетен сон

Заборавете на проблемите со спиењето со ова смуди што одлично се бори против инсомнијата!

Потребни состојки:
  • 70 грама кељ
  • 245 грама природен јогурт
  • 1 зрела банана
  • 1 супена лажица сиров бадемов путер
  • 2 кафени лажици ленено семе, смелено
  • 2 киви
  • 120 милилитри бадемово млеко
Начин на подготовка:

Ставете ги сите состојки во блендер и матете сè додека не добиете хомогена смеса. Испијте го веднаш, во вечерните часови. Сонот е гарантиран!

(1) Вкусно вечерно смуди за подобар и поквалитетен сон


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар