Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

Модата инспирирана од 60-тите е навистина популарна оваа есен, почнувајќи од колекцијата на Зои Дешанел за Томи Хилфигер. 60-тите остануваат запаметени по големиот контраст на хипи и софистицирани комбинации. Доколку сте се восхитувале на модата од „ Mad Men“, сакате да гледате насловни од тогашните модни магазини и сте љубители на ултра женствени комбинации, 60-тите се вистинската декада за вас. Еве како би ги вметнале во секојдневниот изглед.


Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

Така слатко и неодоливо

Како основа на овој изглед одберете нежен фустан со набори во розова или крем боја. Краткиот капут одлично го надополнува овој изглед давајќи му шмек од 60-тите, исто како мини сината чантичка во коцкеста форма и ниските балетанки со остри врвови. Доколку сте посмели може да додадете и бели дизајнирани хулахопки, целосни или доколенки.

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

Училишна комбинација

Навидум изглед на девојка од светски познатите гимназии, оваа комбинација има школски шмек. Клучно е да одберете долги карирани панталони, ниски оксфордки и еднобојна памучна или плетена ролка за удобност. За крај одберете мала чантичка за преку рамо. Доколку сакате да одите чекор понатаму, класична фризура од 60-тите со марама за коса е вистинскиот избор.

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

Шармантно и женствено

Фустаните со низок струк (како овој прикажан на сликата) биле ултрапопуларни во 60-тите, но слободно може да ги вметнете во својот изглед оваа есен. Баш се слатки, женствени и создадени за флертување. Има нешто необично карактеристично во овој модел. За да ви биде топло во ладните есенски денови, искомбинирајте го со дебели хулахопки и обична бела кошула под фустанот. Ниски балетанки и неутрална чантичка се одлично надополнување, а црвениот кармин е само јаготка на шлагот.

Тренди комбинации инспирирани од 60-тите

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар