Стилот на Кејт Мидлтон

Стилот на Кејт Мидлтон

Магазинот „Тајмс“ заслужено ја вметна меѓу највлијателните личности за 2012 година. Кејт Мидлтон, не само што е интелигентна и образована жена, туку е и вистинска стилска икона. Таа оформува свој препознатлив и моќен стил, па не е чудо што неа ù се восхитуваат жени и девојки ширум целиот свет. Ајде малку да го анализираме нејзиниот стил на облекување.Стилот на Кејт Мидлтон Во април 2011, официјално стапи во брак со принцот Вилијамс и ù беше доделена титулата Војводка од Кембриџ. Нејзиниот венчален фустан не беше пренатрупан со детали, туку едноставен, но воедно и прекрасен. Всушност, како таков би го опишале и целокупниот нејзин стил. Фустанот беше дизајниран од страна на Сара Бартон од дизајнерската куќа Александар Меквин, а за велот инспирацијата потекнува од венчаницата на Грејс Кели.Стилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт Мидлтон Во денешно време не би било ни прикладно, а ни практично членовите на кралските семејства да носат круни, па затоа ја симболизираат ројалноста со носење раскошни шапки. Кејт е препознатлива по нејзините шапки, бидејќи дефинитивно ги има за секаква пригода.Стилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонИ покрај тоа што е прва сопруга на наследник која нема кралско потекло, Кејт совршено се вклопува во кралското семејство на Англија. Погледнете како традиционалното го вметнува во модерното, секогаш доведувајќи го до совршенство.Стилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт МидлтонСтилот на Кејт Мидлтон


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

  1. Natasa Reply

    prekrasna

  2. maki Reply

    ubava e :))

Остави коментар