Од ретро до футуристички: Најпопуларните очила за оваа сезона

Очилата за сонце се неизбежен моден додаток за време на топлите денови од годината, а најважните критериуми за нивниот избор е секако добро да ви стојат. Па доколку сакате да ги одберете совршените очила за вашето лице и истовремено да сте во чекор со модните трендови, изберете еден од овие модели:

Предимензионирани рамки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by María Bernad (@maria_bernad) on

Спротивно на ланската тренд со минијатурни очила за сонце, оваа сезона важи правилото – што поголемо, толку подобро! Најдобриот избор се квадратните рамки од 70-тите години.

Очила без рамки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by XENIA ADONTS (@xeniaadonts) on

Од Ријана и Џенифер Лопез, па сè до Ким Кардашијан, сите славни трендсетерки оваа сезона носат футуристички очила за сонце со големи стакла, но без рамка.

Правоаголни очила

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DEVON CARLSON🦋🍒🌈 (@devonleecarlson) on

Уште еден ретро тренд што ни се враќа од 90-тите години се очилата за сонце со правоаголна форма коишто ќе ги обожаваат минималистите во модата.

Ретро авијаторки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Pernille Teisbaek (@pernilleteisbaek) on

Иако овој модел никогаш не излегува од мода, оваа година тие се наоѓаат високо на врвот, особено моделите со стакла во различни бои и рамките од 80-тите години.

Очила во форма на мачкини очи

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Füsun Lindner (@shortstoriesandskirts) on

И овој модел не излегува од мода и им одговара на сите жени, па затоа и се толку популарни. Одберете ги оние со минијатурни рамки за да бидете во чекор со модата.

Очила со синџирче

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blanca Miró Scrimieri (@blancamiro) on

Наједноставниот и најевтиниот начин да останете во чекор со трендовите оваа сезона е да вложите во очила со синџирче што ќе им даде нов, свеж живот на вашиот стар пар.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар