5 модели на чевли кои се најмодерни за оваа пролет

5 модели на чевли кои се најмодерни за оваа пролет

Со почетокот на сезоната пролет/лето, модните магазини, меѓу кои и „Вог“, ги избраа моделите на чевли кои ќе се носат во следните неколку месеци.

1-5-modeli-na-chevli-koi-se-najmoderni-ovaa-prolet-kafepauza.mk

Доаѓањето на потоплите денови остава можност и да се експериментира со најразлични модели на сандали, балетанки, па дури и папучи.

Меѓу нив може да се најдат и ниски чевли, но и такви на висока потпетица.

Така, во периодот што следува, ќе се носат:

1. Класични „лофер“ чевли

Познатиот модел доби подобрен изглед со нешто повисока потпетица. Овие чевли се удобни за секојдневни комбинации, за речиси сите пригоди.

2-5-modeli-na-chevli-koi-se-najmoderni-ovaa-prolet-kafepauza.mk

2. Сандали со свила и принт

Ваквите обувки се многу атрактивни и што е најважно, лесни се за носење поради широката потпетица и пријатниот материјал. Цветниот принт додава доза елеганција во вашиот изглед.

3-5-modeli-na-chevli-koi-se-najmoderni-ovaa-prolet-kafepauza.mk

Уште три ултрамодерни модели на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Голем љубител на „Star Wars“ и трилер-романи. И многу сакам мачки!

Поврзани содржини

Остави коментар