3 модни комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Модните комбинации на бои не се менуваат толку често колку што изгледа. Многу остануваат во тренд неколку години и се претвораат во класици. Исто така, има многу неочекувани пресврти кога насоката на трендот нагло се менува, па на пример, бојата која е во тренд за време на летниот период одеднаш се претвора и во зимска опција.

3 комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Погледнете кои 3 бои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно.

Бела боја

Не е чудно што белата боја ја сакаат многу познати модни дизајнери кои создаваат колекции, фокусирајќи се на богатите клиенти што ги имаат во Њујорк. Белата е новата црна и можете да ја носите од глава до пети во комбинација со додатоци со црна или беж боја. Исто така, белата боја би била добра во комбинација со нежно сина или сива боја.

Белиот капут ќе ве одвои од толпата и во него ќе изгледате како холивудска ѕвезда, бидејќи ќе зрачите со елеганција и гламур. Белите панталони или белото здолниште пак, одат одлично во комбинација со посветли бои.

На неверојатен начин, белите чевли и чантата можат да го претворат секој секојдневен изглед во елегантен и тоа да изгледа како да поминало низ рацете на професионален стилист.

3 комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Црвена боја

Црвената боја е за храбрите жени. Таа привлекува внимание и ги тера другите да го свртат погледот кон вас. Кога носите црвено, погрижете се и вашата кожа, коса и шминка да изгледаат совршено.

Комбинацијата од црвено и црно е одлична, па добро проценете во која прилика сакате да носите ваква облека. За секој ден можете да одберете беж боја наместо црна. Ако се одлучите за капут, подобро е да нема никакви детали, бидејќи би биле излишни. Исто така црвените кожни чевли или црвената чанта се одлични аксесоари за додавање статус на жената што ги носи.

Дури и црвениот кармин не е премногу. Сепак, ќе биде помодерно да додадете само еден детаљ во бело или светло розово.

3 комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Морнарско сина

Оваа боја ја сакаме поради елеганцијата и можноста да ја комбинираме со две други бои – црвена и бела. Знаеме дека секој изгледа одлично во униформа, без разлика дали станува збор за маж или жена.

Школките направени од волнена ткаенина се добри во комбинација со панталони или фармерки. Обоеното крзно и морнарско сината боја се многу интересна комбинација со црната боја, па можете самоуверено да облечете таков капут. Темно синиот морнарски изглед е подобар од црниот. За промена, можете да додадете детаљ во црвена или бела боја.

3 комбинации на бои кои секогаш ќе изгледаат скапо и гламурозно

Прочитајте и која облека го привлекува вниманието на мажите.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар