Торта, писмо и „големи“ вести

Корисничка на платформата за блогирање „Tumblr“, со торта и писмо им соопштила на родителите дека е геј. Прочитајте ја нејзината креативна и искрена порака, но и нивната реакција.

Торта, писмо и „големи“ вестиТорта, писмо и „големи“ вести

Добро утро родители,

Ја сум геј. Сакав да ви кажам веќе подолго време. Мислев дека на ваков начин ќе биде најлесно. Се надевам дека сè уште ме сакате. Мислам, тешко е да не го сакате оној што ви направил торта. Сите мои пријатели знаат и сè уште ме сакаат. Вашето прифаќање ќе биде шлаг на тортата. Се надевам дека како и оваа торта, така и вие не сте на парчиња. Се надевам дека кога ќе се присетиме на овој момент, ќе речеме „ова навистина беше големо изненадување“. Станува подобро.

Со љубов,

Лорел.

Торта, писмо и „големи“ вести

Реакција:

Мајка ми виде и плачеше од среќа. Се прегрнавме и плачевме заедно. Потоа, сите јадевме од тортата и разговаравме. Јас сум многу среќна што имам таква родителска поддршка и толку многу поддршка од вас пријателите.

Ви благодарам на сите!

Имајте геј ден!


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар