Тест: Животното што прво ќе го забележите ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Тест: Животното што прво ќе го забележите ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

Карл Јунг користел асоцијативни тестови како детектори за лаги во 20-тиот век, бидејќи за нив потребна е брза реакција и не им даваат можност на испитаниците да размислат за тоа што го гледаат. Дали сакате да добиете неколку информации за вашата потсвест која е скриена дури и од вас самите? Направете го овој асоцијативен тест и дознајте нешто повеќе за вашиот карактер. Кое животно го забележавте прво?

Тест: Животното што прво ќе го забележите ќе ви открие нешто повеќе за вашиот карактер

 • МАЧКА

  Овој избор укажува на вашата неволност да ја почнете работната недела, вашиот копнеж по одмор и желбата да се одморите. Едвај чекате да заврши работниот ден и да си дојдете дома, удобно да се сместите во вашата фотелја и да ја читате вашата омилена книга или да ја гледате омилената ТВ серија.

 • КУЧЕ

  Ја чувствувате поддршката од вашите пријатели и благодарение на нивната помош, вие сте подготвени да ги решите сите проблеми што ќе ви се појават на патот. Борбеноста е позитивна особина. Но, размислете за проблемот со ладна глава и обидете се да го решите сами. На крајот на краиштата, луѓето околу вас можат да ги променат нивните планови. Постојано го заборавате тоа, бидејќи никогаш не сте разочарале никого.

 • ЛАВ

  Вие сте неодоливи! Многу често го слушате ова, зар не?! Дали е тоа така поради вашата нова фризура? Во секој случај, не мора да ја менувате вашата фризура за да останете на врвот. Има нешто во вас што ги привлекува луѓето кои ве почитуваат и ви се восхитуваат, но и ви завидуваат. Но, немојте да ги осудувате, бидејќи понекогаш знаете да бидете по малку арогантни. Однесувајте се со другите како да ви се рамноправни, а не како да сте над нив.

 • КОЊ

  Во моментов, нешто ве заробува и ја ограничува вашата слобода. Можеби го бркате шефот низ канцеларија, обидувајќи се да извлечете неколку дена за одмор. Смирете се малку. Сите сакаат да одат на одмор. Но, моментално неопходно е да се смирите и да покажете издржливост и ефикасност.

 • ЛЕБЕД

  Вие сте вљубени. Тоа е причината зошто целиот свет ви делува прекрасно, вклучувајќи ја и намуртената касиерка која е незадоволна, не само од нејзиниот приватен живот, туку и од приватните животи на сите муштерии што чекаат на каса. Ова е прекрасен период за вас и обидете се да го продолжите неговото траење.

 • ПИНГВИН

  Како успеавте да видите пингвин? Погледнете повторно! Нема пингвин. Дали сѐ уште го гледате? За тоа е виновна вашата имагинација што ги воодушевува вашите пријатели и ги збунува луѓето кои прв пат ве гледаат.

Дали сакате да дознаете и која е вашата најголема животна вредност? Животното што прво ќе го видите на сликите ќе ви го открие тоа. Кликнете на сликата за да ги прочитате резултатите.

Животното што прво ќе го видите на сликата ќе ви открие која е вашата најголема животна вредност


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар