Скуби-Ду во улога на дабстеп детектив

Дури и кучето-детектив, Скуби-Ду („Scooby-Doo“) премина на дабстеп, во последниот ремикс на австралискиот музички продуцент, Ник Берки, ака Диџеј Пого.Скуби-Ду во улога на дабстеп детективПроектот е наречен „Scoobystep“ и е вреден за внимание. Проверете и самите.

Пого е познат по уникатните миксови на звуци и сцени од филмовите, во дабстеп-песни. Меѓу неговите најпопуларни ремикси е оној на „Евтини приказни“ (Pulp Fiction, 1994) од Квентин Тарантино.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар