Првото нешто што ќе го забележите на овие слики открива важни психолошки детали за вас

Тестовите со оптички илузии денес се многу познати. Интернетот ги користи, но ги користат и психолозите за најразлични испитувања. Многу е важно да обрнете внимание на првата слика што ќе ја видите, бидејќи ако подолго време го задржите погледот, сигурно ќе забележите многу повеќе аспекти на истата. Следниве тестови нема да ви дадат целосен психолошки профил, но ќе ви кажат некои информации за вас кои треба да ги земете предвид.

(1)test-so-sliki-prvoto-neshto-koe-kje-go-zabelezhite-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

 • Резултати

  Лав: Вие сакате да стигнете до коренот на нештата и без проблем се соочувате и со вашите најголеми стравови. Вие сте многу храбра личност!

  Егзотична птица: Можеби понекогаш не размислувате доволно, а во некои ситуации сте и неодговорни. Во исто време вие сте навистина креативни и сакате да го направите светот подобро место за живеење.

(2)test-so-sliki-prvoto-neshto-koe-kje-go-zabelezhite-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

 • Резултати

  Патка: Веројатно вашиот живот се состои од емоционални импулси. Често и брзо ви се менува расположението и избрзувате со донесувањето одлуки.

  Зајак: Вие сакате да размислите за сите последици од некое дејство. Логиката е на прво место во вашиот живот, но ова не значи дека сте студена и нечувствителна личност.

(3)test-so-sliki-prvoto-neshto-koe-kje-go-zabelezhite-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

 • Резултати

  Крокодили: Вие сакате да ја држите ситуацијата под контрола и сакате да бидете главни. Но, сепак не сте брутален тиранин, туку повеќе наликувате на внимателен менаџер, шеф или лидер.

  Птица: Вие често правите компромис. Ова не значи дека немате свое мислење, туку сметате дека нема потреба секогаш да се расправате. Поради ова сте добар пријател и навистина социјална личност.

(4)test-so-sliki-prvoto-neshto-koe-kje-go-zabelezhite-otkriva-mnogu-za-vashiot-karakter-kafepauza.mk

 • Резултати

  Кучешка муцка: Веројатно сте почнале да ја анализирате сликата како повеќето – од лево кон десно. Ова значи дека вие сакате логички да размислувате и секогаш сте реални. Веројатно сте ја виделе и другата слика.

  Кучешка нога и опашка: Ако ја анализиравте сликата од десно кон лево, вие сакате оригинални одлуки. Можете да размислувате логички, но секогаш креативно им пристапувате на проблемите.

 • Резултати

  Пар кој се бакнува: Ако видовте пар кој се бакнува на едната или на двете слики (како и повеќето луѓе) ова значи дека сакате повеќе љубов во вашиот живот. Оваа слика е поврзана со мајчината љубов, па ако го забележавте парот тоа значи дека сте имале блиска поврзаност со вашата мајка. Сега барате љубов во романтичните и социјалните врски.

  Женски или детски глави: Ако ги забележавте овие слики, тоа значи дека треба да се погрижите за вашето внатрешно дете. Исто така треба да ја анализирате и да ја средите врската со вашата мајка.

Ако сакате да откриете нешто повеќе за вашата емоционална интелигенција, овој тест е одличен за вас.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар