Неодоливо кафе со вкус на кокос и карамела

Вкус во кој ќе уживате…Неодоливо кафе со вкус на кокос и карамелаПотребни состојки:

  • 120 мл инстант кафе
  • 60 мл млеко од кокос
  • 60 мл пола-пола
  • 30 мл сируп од карамела
  • 6 коцки мраз

Начин на подготовка: Измешајте ги кафето и 30 мл пола-пола во една чаша, а во друга сипете го млекото од кокос. Потоа во чашата со млеко од кокос, ставете го мразот и полијте го со кафето. Одозгора сипете ја преостанатата половина од пола-пола и полијте со сирупот од карамела.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар