Неверојатно 2Д кафуле во Јапонија изгледа

Лоцирано во дистриктот Шин Окубо, ова популарно кафуле е наречено „2D Cafe“. Сè што е во него ќе ве натера да се почувствувате како да сте во стрип, започнувајќи од влезот кој буди ретро чувство, до монохроматскиот декор со бели подови, ѕидови, мебел и други мали детали. Кога ќе го пиете вашиот омилен чај тука, вашите очи ќе бидат збунети и сè ќе ви изгледа надреално! Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар