Најубавите хотели во светот

Фотографиите од најубавите хотели во светот ве носат низ ледените пејзажи на Финска, улиците на Париз, па сѐ до Грција. Иако различни, сепак сите имаат нешто заедничко, сите ги спојува  авантурата, одморот и уживањето.

Шангри Ла, Париз

Денес, хотелската индустрија се залага за што покреативна градба, внатрешен ентериер, необични локации, со што ќе ги направи хотелите уште попривлечни за туристите. Па, затоа на фотографиите ќе можете да видите хотели изградени на карпи, такви изградени во морска пештера и уште многу други неверојатно уникатни и иновативни решенија кои ќе ве остават без текст. Уживајте!

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар