Јурејќи низ светот за вистинската љубов

Јурејќи низ светот за вистинската љубов

Боб“ е 3Д анимиран филм кој раскажува приказна за еден хрчак кој неуморно, со огромна брзина, патува низ целиот свет со цел да стигне до својата вистинска љубов. Дали ќе успее во тоа? Одговорот е на крајот од филмот, по одјавната шпица.

Јурејќи низ светот за вистинската љубов

Филмот е изработен од страна на тим од 9 луѓе во 2009 година, кои тогаш биле на студии на филмската академија во Баден-Виртемберг, Германија. Целата работа траела 6 месеци, од првиот цртеж до финалната реализација, а оттогаш до денес, филмот бил прикажан на многу фестивали и се здобил со мноштво награди.

Јурејќи низ светот за вистинската љубов

Уживајте во комичната, но и жалосна приказна за страсниот хрчак.

Овој хрчак не е единствениот лудо заљубен, кој би направил сè за да дојде до својата сакана. Се сеќавате на заљубениот хрчак Вил?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар