Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините - Part 2

Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините

5. Уште една генерација од ѕидот (1976/2018)

Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините

Оригинално, Берлинскиот ѕид не изгледал целосно како што мислиме. Тој бил правен одново и одново. Оваа фотографија прикажува постара генерација на ѕидот.

6. Сè се менува, освен Мерцедесот (1990/2018)

Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините

Фотографот навистина имал среќа за оваа фотографија.

7. Возење велосипед (1985/2018)

Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините

Уличката што ја направил ѕидот низ градот била користена како велосипедска патека во Западен Берлин. Фотографот бил известен дека црните точки на калдрмата се како потсетник за некаков вид темели за ѕидот.

8. Некои места никогаш не се менуваат (1986/2018)

Фотографии што покажуваат колку се променил Берлин низ годините

Овде изгледа како да се промениле само автомобилите и рекламите. Ова место било и популарна локација за снимање филмови.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар