Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

Љубовта е најсилното чувство што постои и секој ја има почувствувано. Благодарение на „хемијата“ помеѓу разни луѓе се направиле многу откритија, се победиле многу битки и многу луѓе се излечиле од тешки болести. Поетите и авторите најчесто пишуваат за љубовта, а овие фотографии ќе ви докажат дека љубовта навистина живее засекогаш.

1. „Баба ми е во болница, но бидејќи им е 57-ма годишнина, дедо ми дојде во одело и ја изненади со букет цвеќе“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

2. „Тетка ми е во болница. Со чичко ми се во брак 67 години, а заедно се над 70. Секој ден останува со неа и си оди само за да се истушира. Еве како спијат заедно…“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

3. Можеби вака изгледа златната доба со вашиот сакан

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

4. „Дедо ми има 93 години и сè уште ја носи баба ми на состаноци еднаш неделно. Еве како се подготвуваа ова утро…“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

5. По 62 години брак, овој пар бил разделен 8 месеци поради одолговлекувања од страна на здравствениот систем и сега конечно повторно се заедно

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

6. Се запознале на 13, се венчале на 18 години и ова е нивната 50-та годишнина

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

7. Во брак се 60 години. Таа има деменција и преживеа мозочен удар, но тој секогаш е до неа…

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар