Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно - Part 3

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

15. „Секогаш кога на радио ќе почне љубовна песна, дедо ми ѝ ја посветува на баба ми“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

16. Се венчале само 8 месеци откога се запознале, и 40 години подоцна сè уште се заедно

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

17. „Денес е 75-тата годишнина на баба ми и дедо ми и изглед како баба ми сè уште да флертува со него“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

18. „Мајка ми заздравува од рак на дојката, па татко ми ѝ купи нов веренички прстен и одново ја побара за жена“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

19. „Баба ми ја носи венчаницата на 60-тата годишнина од бракот“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

20. Сопругот на оваа жена починал, но таа сепак руча со него секој ден

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

21. „Моите родители ја прославуваат нивната годишнина. Еве како изгледа љубовта по 54 години…“

Фотографии што докажуваат дека љубовта трае вечно

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар