23 маки кои ги сфаќаат само љубителите на книги

23 маки кои ги сфаќаат само љубителите на книги

Читателите на книги честопати се соочуваат со огромни проблеми кои останатите смртници никогаш нема да можат да ги сфатат. А тоа се тешки, тешки маки со кои ниедно суштество не треба да се соочува. Или барем така мислат љубителите на книги.

1. Кога треба да одлучите која книга следна да ја читате

1-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk

2. Прво сте возбудени за филмската адаптација за на крај да испадне дека таа нема никаква врска со книгата

2-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk

3. Кога некој тврди дека филмот е подобар од книгата

3-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk

4. Бескрајното чекање да излезе продолжението…

4-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk

5. Поседувате толку многу книги што веќе немате каде да ги чувате

5-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk

6. Кога некој ќе ве прекине додека читате

6-23-maki-koi-gi-sfajkaat-samo-ljubitelite-na-knigi-kafepauza.mk


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Живее за добра книга и дише преку пишаниот збор. Кога би можела, цел живот би патувала, би читала и би гледала филмови. Вљубеник во фотографијата и класиката. Оптимист и поборник за љубов. Модата е нејзиниот начин да го изрази своето мислење и став. Животот за неа е уметност, филозофија и добра храна.

Поврзани содржини

Остави коментар