23 фотографии кои докажуваат дека времето е безмилосно за сите

Времето е најдобриот критичар, учител и лекар, и тоа секогаш победува. Овие 23 фотографии кои ја покажуваат силата на времето и промените кое ги направило тоа ќе ви докажат дека секогаш сме беспомошни во однос на него.

1. Будистички свештеник кој се молел на исто место 20 години

(1)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

2. Слоеви плакати

(2)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

3. Животот на една монета

(3)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

4. Статуа на Јулија во Верона

(4)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

5. Чаша од Бургер Кинг која била користена 20 години, до сосема нова

(5)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

6. 15 години акумулирање рѓа

6)23-fotografii-koi-dokazhuvaat-deka-vremeto-e-bezmislosno-za-site-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар