17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

Нашите пријатели ни ги разубавуваат животите и ни помагаат да ја најдеме светлата точка и во најлошите периоди од нашите животи. Пријателството е нешто што мора да го вреднуваме и не смееме да го потценуваме. Следниот пат кога ќе видите некој од вашите најверни пријатели, не заборавајте да им се заблагодарите за некоја од следниве работи.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

1. Ти благодарам што си толку искрен со мене, дури и кога не сакам да ја чујам вистината.

2. Ти благодарам што секогаш ме расположуваш кога сум несреќен/на.

3. Ти благодарам што си исто толку чуден/на колку и јас.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

4. Ти благодарам што си толку несебичен/на и што знаеш да се ставиш себеси на второ место.

5. Ти благодарам што знаеш кога нешто не е во ред со мене, дури и без да ти кажам.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

6. Ти благодарам што мислиш на мене.

7. Ти благодарам што не ме осудуваш.

8. Ти благодарам што си вистински пријател дури и тогаш кога сме разделени.

9. Ти благодарам што си со мене низ сито и решето.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

10. Ти благодарам за сите убави моменти и спомени.

11. Ти благодарам што се жртвуваш за мене.

12. Ти благодарам што веруваш во мене и што ме охрабруваш.

13. Ти благодарам што ме сакаш и ме сметаш за дел од твоето семејство.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

14. Ти благодарам што знаеш да ми простиш.

15. Ти благодарам за твојата поддршка во пијани и тешки мигови и периоди на скршено срце.

16. Ти благодарам што правиш да сум слободен/на во своја кожа.

17 нешта за кои забораваме да им се заблагодариме на нашите пријатели

17. Ти благодарам за тоа што си!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар