15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

Созревањето не е воопшто лесно. Кога бевме деца, сите одвај чекавме да станеме возрасни, да основаме семејство и да одиме на работа како нашите родители. Но, детството поминува додека да трепнеме и полека сфаќаме дека светот на возрасните не е баш таков каков што сме си го замислувале. Со текот на годините роденденот почнуваме да го сметаме за потсетник на тоа дека сме изгубиле уште една година младост. Но, не очајувајте! Ова се 15-те причини зошто светот на возрасните е прекрасен и неверојатен…

1. Не морате повеќе да ги криете вашите чудни навики и хобија

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

2. Ова е листата на луѓе чие мислење ви значи

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

3. Вака се чувствувате кога некој помлад ќе побара совет од вас

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

4. Олку се грижите за вишокот килограми

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

5. Не мора да се смрзнувате во зима за да докажете дека сте фраери

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

6. Конечно се ослободивте од сите ваши грижи за изгледот и се прифативте онакви какви што сте

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

7. Можете да си легнете кога сакате, па дури и во 21:30

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

8. Во тек сте со сите најнови технолошки изуми и знаете да ги користите сите современи уреди како вистински професионалец

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

9. Музиката од вашата младост е далеку подобра од денешните хитови. Крај на приказната!

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

10. Не ви пречи кога децата ви прават бука пред зграда

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

11. Ова е вашиот поглед кога некој ќе ве праша дали сакате да излезете во дискотека

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

12. Ова е вашата реакција кога вашите помлади пријатели се жалат поради проблеми на факултет

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

13. Вака реагирате на луѓе кои воопшто не ве интересираат

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

14. Секој ваш роденден е неверојатно забавен

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните

15. И покрај сѐ, ви се допаѓаат шегите поврзани со стареење

15 причини зошто е прекрасно да се влезе во светот на возрасните


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар