10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго - Part 2

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

6. Crazy Town

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Овој бенд се формирал во 1995-та и не изгледал ветувачки сè до објавувањето на хитот „Butterfly“ во 1999-та година. Песната се појави на врвот од музичките топ листи, а биле продадени 1,5 милиони копии од албумот. Но секое наредно дело на бендот било неуспешно и сингловите не се појавувале на ниту една листа. На почетокот на 2000-тите, бендот направи пауза и издаде нов албум дури во 2015-та. Иако постојат и денес, бендот нема направено песна што се истакнала.

7. Хајден Кристенсен

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Хајден се појавувал во филмови уште кога бил дете, а неговата најпозната улога е онаа на Анакин Скајвокер. Хајден го играше Анакин во два филма од франшизата „Војна на ѕвездите“. Луѓето имаа поделено мислење за неговата изведба, а актерот беше номиниран за Златен Глобус, наградата Сатурн, но и за Златна малина за најлоша изведба. Денес Хајден ретко се појавува во филмови, и тоа најчесто во споредна улога.

8. Bomfunk MC’s

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Овој бенд беше формиран во 1998-ма година од страна на двајца диџеи, а во 2000-та година го објави хитот „Freestyler“. До денес, најверојатно, ова е единствената песна на бендот што ја има слушнато речиси секој што живеел во 2000-тите. Музичарите добија неколку награди за песната, но нивните следни албуми не го повторија успехот. Членовите на бендот се променија неколку пати, а музичарите правеа пауза и работеа на соло проекти. Во 2019-та година, тие објавија ново видео за „Freestyler“ за да ја прослават 20-годишнината на песната. Исто така изјавија дека работеле и на нешто ново.

9. Шели Дувал

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Шели Дувал беше актерка која ветуваше многу. Таа доби награда на Канскиот филмски фестивал за нејзината главна улога во „3 жени“ (3 Women). Потоа се појави во успешни филмови како „Сјаење“ (Тhe Shining) и „Ени Хол“ (Annie Hall). Но во 90-тите Шели почна да се појавува како спореден лик, а во 2002-ра година целосно се откажа од кариерата. Во 2016-та година изјави дека имала психолошко нарушување.

10. Руперт Гринт

10 ѕвезди од минатото за кои сите мислевме дека ќе бидат популарни уште долго

Актерите кои ги имаа главните улоги во филмовите „Хари Потер“ беа најплатените актери уште пред да станат тинејџери. Тие се појавуваа во филмови и ТВ серии, но и на корици од тетратки, училишни ранци и многу други предмети. Последниот дел од филмскиот серијал беше завршен во 2011-та година, а во тој период Руперт Гринт беше навистина популарен актер. Но тој имаше неколку улоги во навистина лоши филмови, па филмската индустрија го загуби интересот за него. Тој продолжи со снимање филмови и серии, но навистина е тешко да се повтори успехот од Хари Потер.

Ги знаете ли првите улоги на некои од најпознатите актери и актерки?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар