Rollerphone – телефон-часовник од иднината

Rollerphone – телефон-часовник од иднината

На прв поглед, изгледа како модерен часовник од иднината, со единствена намена да го покажува времето, проектирајќи го на рачниот зглоб. Но, завртете ја раката и оттаму можете да извлечете транспарентен екран со совршена ергономија и дизајн. Зборуваме за Rollerphone, креација на дизајнерот Alexey Chugunnikov.Rollerphone - телефон-часовник од иднинатаRollerphone - телефон-часовник од иднинатаЕкранот се излекува до врвот на прстите, така што зазема совршена позиција за држење помеѓу устата и увото.Rollerphone - телефон-часовник од иднинатаПокрај вообичаените карактеристики на современ мобилен телефон, концептот вклучува и сопствен медија центар, кој овозможува слушање музика, играње игри, четување, гледање видеа и читање е-книги директно од зглобот на раката. Rollerphone - телефон-часовник од иднинатаRollerphone - телефон-часовник од иднинатаКој не би сакал да си го спакува целиот дигитален свет на својата рака? Оваа алка-часовник-мобилен телефон е толку фенси и толку кул, што и хај тек и модните фанатици ќе посакаат да го имаат на својот зглоб. А вие?


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. dejan Reply

    koja e cenata

Остави коментар