ѕид | Кафе пауза

Најнов тренд: Уредување на домот со фототапети

Тапетите отсекогаш биле совршено стилско решение за освежување на домот, но погледнете го најновиот тренд на уредување со фототапети. Изгледаат прекрасно, нели?

Ѕидни полици: Експериментирајте со формите во детската и во дневната соба

Ѕидната полица е едно од најфункционалните парчиња мебел што може целосно да го промени просторот во кој се наоѓа.

Едноставно и евтино уредување на ѕидот што ќе ја направи секоја соба поудобна за живеење

Понекогаш е доволно да преуредите само еден ѕид за да ја освежите просторијата. Погледнете како да го уредите празниот ѕид за да се чувствувате поудобно во вашиот дом.

Неколку докази дека ѕидот од цигли му дава посебен шарм на домот

Ѕидот од цигли во кујната, дневната соба или спалната соба за некои изгледа претерано, премногу рустикален или индустриски, но всушност циглите можат да го направат просторот многу шармантен.

Вежбајте дома: Направете тренинг со ѕидот

Овие вежби ќе ви помогнат да согорите многу калории и да го обликувате целото тело за само петнаесет минути, два до три пати неделно.

Ѕид со крофни: Нов свадбен тренд што ги освојува срцата на сите гости

Свадбените торти долго време се главните „ѕвезди“ на веселбите насекаде низ светот кога станува збор за слаткото задоволство.

Поучна приказна: На другата страна од ѕидот

Една млада жена била многу горда на цвеќињата во нејзината градина...

Оптичка илузија со ѕид од цигли која ги полуди сите луѓе ширум светот

Колку време ви беше потребно за да го здогледате скриениот објект?

Направете сами: Полици од стари рамки за слики

Овие едноставни полици на необичен начин ќе го украсат вашиот дом.

Рамен стомак за само две недели!

Направете го овој едноставен, но многу ефикасен комплекс вежби за рамен стомак. Сѐ што ви е потребно е ѕид и добра волја.

14 забавни постери кои вашите ѕидови посакуваат да ги имате

Од љубителите на мачки до оние кои си ги знаат приоритетите - сечиј вкус е задоволен.