Изберете часовник и дознајте што ве чека во блиска иднина

Дозволете му на вашиот инстинкт да ве води и немојте премногу да размислувате.

Тест на личноста: Одберете го вашиот омилен термин и дознајте што ви се крие во потсвеста

Одберете го времето на часовникот што најмногу ви се допаѓа и дознајте што открива тоа за вашата потсвест и личност.

Необичен часовник кој го „гравира“ времето

Иако на прв поглед не изгледа ништо поразлично од другите декоративни елементи во ентериерот, овој часовник многу се разликува од останатите.

Часовник на иднината: Се полни од топлината на вашето тело, па не мора никогаш да го тргнете од рака

Овој часовник не треба никогаш да го отстраните од вашиот зглоб за да го полните.

5 причини зошто е добро да носите рачен часовник

Доколку го исфрливте од употреба, овие причини ќе ве премислат.

Зошто скоро сите рачни часовници во рекламите го покажуваат истото време – 10:09?

Сте забележале ли дека показалките на скоро сите рачни часовници во рекламите покажуваат 10:09 часот, без оглед на брендот, големината или формата?

Кое е најдоброто време во денот за јадење, вежбање и одмарање?

Доколку сакате да го искористите максимумот од вашето тело, тогаш треба да ги синхронизирате вашите обврски со вашиот внатрешен часовник.

Толкување на стрелките на часовникот

Погледнете на часовникот и дознајте што ви кажуваат стрелките, освен времето. Кога ќе видиме поклопени стрелки често велиме дека некој мисли на нас. Но, да не ги занемаруваме и останатите поконкретни значења на стрелките.
Датум: 02 сеп 2014
, Автор:

Најмоќниот паметен часовник што некогаш се има појавено

Паметниот часовник „Neptune e“ ќе биде одличен кул гаџет кој секој ќе сака да го има на својот зглоб.

Што сакаат мажите да добијат за подарок?

Карти за спортски натпревар, убаво парче облека, парфем, балсам за после бричење, се само дел од работите кои би можеле да го израдуваат вашиот партнер. Битно е подарокот да е практичен за него...