25 јануари 2018 | Кафе пауза

ТВ серија: Блек лајтнинг (Black Lightning)

Пензиониран суперхерој станува одмаздник за правда

Краток расказ од 1950-та година кој ја надминува бизарноста на епизодите од „Црно огледало“ (Black Mirror)

Брилијантните бизарни кратки приказни на Браун ги поставиле темелите за ТВ сериите од типот на „Зона на самракот“ и „Црно огледало“.

Експертите откриваат: Како да препознаете дали препораката за хотел е лажна?

Проучувајќи го јазикот со кој се напишани лажните препораки, експертите откриле како хотелите ги мамат потенцијалните гости.

9 сосема обични луѓе кои случајно откриле големи богатства

Светот е полн со непредвидливи ситуации и нешта. А многу често луѓето наидуваат токму на нив...

Познати дами на кои пластичната хирургија им ја уништила кариерата

Многу жени кои не се задоволни од својот изглед решаваат да направат пластична операција, но тоа понекогаш не е вистинскиот избор.

Љубовни цитати од „Хари Потер“ што ќе ви го стопат срцето

Прочитајте ги најубавите љубовни цитати од „Хари Потер“ кои несомнено ќе ви го стопат срцето...

Хороскопскиот знак со мрачни емоции, непресушна енергија и стотици тајни

Луѓето родени во овој знак хипнотизираат со нивниот поглед, а нивната енергија ќе ја почувствувате дури и кога изгледаат целосно незаинтересирано.

Како да го преживеете напорниот ден кога сте многу уморни?

Кога ќе влезете во канцеларијата со полуотворени очи, добро е да ги знаете овие трикови што ќе ви помогнат да го преживеете денот пред вас.

Изберете часовник и дознајте што ве чека во блиска иднина

Дозволете му на вашиот инстинкт да ве води и немојте премногу да размислувате.

7 причини зошто треба да бидете себични оваа година

Оваа година треба да бидете себични! Заслужувате да се грижите за себе, да се негувате и да бидете среќни.
12