Уметник создава необични цртежи со молив што изгледаат како да имаат флуоресцентна светлина

Уметник создава необични цртежи со молив што изгледаат како да имаат флуоресцентна светлина

Уметникот Енрике Бернал црта цртежи со молив што прикажуваат илустрации на луѓе и на животни, но талентираниот уметник пронашол начин како да ги оживее своите импресивни цртежи. Уметничката употреба на светлината визуелно ги дефинира предметите што се нацртани, а со додавањето светлосни ефекти на цртежите, тие добиваат посебен сјај.

Уметник создава необични цртежи со молив што изгледаат како да имаат флуоресцентна светлина

Но, како уметникот ја вметнува светлината во своите цртежи? Енрике Бернал ја користи апликацијата MediBang Paint, така што додава вештачко осветлување на своите цртежи. Како резултат на тоа, ефектот на дигиталното светло прави овие цртежи да изгледаат како да се осветлени со флуоресцентни светла.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kike Bernal (@enrique.bernal.581730) on

Погледнете ги и овие 23 неверојатно реалистични цртежи на мачки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар