херои | Кафе пауза

Илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19

Проектот наречен „40 дена, 40 херои“ е идеја на уметничката директорка Каролин Гловер. Таа обединила повеќе артисти за да создадат прекрасни илустрации во чест на здравствените работници и секојдневните херои за време на Ковид-19.

Најпознатите пилоти херои кои имале челични нерви во екстремно опасни ситуации

За да бидете пилот потребно е да бидете прибрани и смирени, и тоа и во најекстремни услови и опасности.

Вистински приказни за херојските подвизи на најхрабрите кучиња во светот

Кучињата навистина се лојални пријатели на кои можеме да сметаме секогаш кога имаме некаков проблем.

Неверојатни приказни на 7 супермајки

Позната е изреката „Нема ништо посилно од љубовта на мајката,“ и тоа навистина е точно.

5 работи кои никој не ви ги кажува во вашите 20-ти

Еве што сè треба да знаете во овој период од животот а никој не ви кажува.
Датум: 14 јан 2015
, Автор:

Книга: „Урбани херои“ – Драган Таневски

Кому му требаат стрипови, филмови и цртани за суперхерои со неверојатни моќи, кога секој од нас има свој личен, урбан херој?

Кои се подобри „Marvel“ или „DC Comics“?

Ова е една од најстарите и најтрајните расправии помеѓу фановите на стрипови.

Работи кои мажите ги прават во филмовите, но ретко и во реалниот живот

Филмовите се виновни за многу несреќни љубовни врски. А и како не би биле, кога во речиси секоја романтична комедија, главната актерка покрај себе го има најхрабриот херој, кој ги прави некои од овие работи...

Супер херои во стари воени фотографии

Серијата се состои од обработени стари познати фотографии направени за време на војните ширум светот и од политички настани кои го одбележаа 20-от век, во кои перфектно е вметнат некој херој или негативец од стриповите.
Датум: 16 ное 2010
, Автор: