Кои се подобри „Marvel“ или „DC Comics“?

Кои се подобри „Marvel“ или „DC Comics“? Ова е една од најстарите и најтрајните расправии помеѓу фановите на стрипови. Кои се подобри „Marvel“ или „DC Comics“?Токму затоа британската компанија за продажба на костими „Fancy Dress Costumes“, го направила овој интересен иконографик, на кој е направена споредба кој повеќе заработил на американскиот бокс-офис преку филмските изданија на нивните херои и колку просечно заработуваат од еден филм. Во споредбата се вклучени сите филмови базирани на нивните ликови, а во сумите се земени предвид и промените во стапката на инфлација.Кои се подобри „Marvel“ или „DC Comics“?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар