12 септември 2018 | Кафе пауза

Првиот Старбакс во Италија ги изненадува љубителите на кафето со неверојатен дизајн

Како може најголемиот синџир за кафе во светот да се пробие во држава што има своја сопствена кафе-култура?

Што се случува со телото на мајката ако три бебиња одеднаш растат во неа?

Шансите да останете бремени со тројка се многу мали. Па, затоа и можеме да ја наречеме 36-годишната Марија многу среќна.

Како во овој хаотичен свет, токму ТИ да бидеш промената што му е потребна?

Што и да ти понуди овој свет, биди личност којашто никогаш нема да се плаши од љубовта.

20 мали потсетници за во миговите кога изгледа како среќата да ви е недостижна

Оваа листа со 20 трикови, може да ви помогне да се разведрите и да ја возвратите изгубената енергија, што и да ви се случува во животот...

8 застрашувачки смртни случаи што им биле припишани на духови

Постојат бројни серии и филмови кои прикажуваат застрашувачки приказни за опседнувања кои завршиле со смрт.

Нова еко-акција на Пивара Скопје, Пакомак и Холандската амбасада: Преку замена на неразградливите пластични кеси, до почиста животна средина

Во пресрет на Меѓународниот ден за чистење на планетата се организира акција за подигнување на свеста за потребата од замена на неразградливите пластични кеси со алтернативни решенија.
Датум: 12 сеп 2018
, Автор:

Најпознатите пилоти херои кои имале челични нерви во екстремно опасни ситуации

За да бидете пилот потребно е да бидете прибрани и смирени, и тоа и во најекстремни услови и опасности.

6 изненадувачки психолошки причини зошто некој би се вљубил во вас

Психолозите идентификувале неколку изненадувачки причини за тоа зошто луѓето се вљубуваат.

Најсмешните полициски фотографии на сите времиња

Кога размислувате за полициски фотографии, сигурно не би ги опишале како смешни.

17 идеи што ќе ве инспирираат да се ослободите од вишокот килограми

Конечно сте донеле одлука да го изгубете вишокот килограми.
12