18 декември 2014 | Кафе пауза

Водич за живот: Работи кои не ни ги кажуваат (а би требало)

Животот не е класично училиште каде што треба да научите за да го положите тестот. Најчесто е обратно и затоа постои изреката: Само животот прво ти го дава тестот, па после знаењето.
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

ТВ серија: 100-те (The 100)

97 години по нуклеарна војна која го уништила човештвото, група малолетни деликвенти се симнуваат од Вселенска станица на Земјата за да откријат дали може повторно да се живее на неа...

Нешта кои ги прават мажите неодоливо привлечни

Факт е дека без нив не сакаме. Вистинските мажи прават да се чувствуваме убаво и сигурно, а која жена не би сакала да се чувствува така?

Приказната зад најпознатиот бакнеж во историјата

Ја грабнал Грета за раката, благо наведнувајќи ја и ја бакнал кратки 3-4 секунди, момент кој објективот на итриот Ајзенштад, фотограф за списанието Лајф, веднаш успеал да го долови.
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

10 проблеми со кои се соочуваат оние кои флертуваат онлајн

Ова се дел од проблемите и ситуациите со кои секојдневно се соочуваат оние кои бараат потенцијални партнери на интернет.
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

8 работи кои ви го успоруваат метаболизмот, а никогаш не би ги претпоставиле

Постојат многу нешта кои влијаат на работата на вашето тело, па можно е не знаејќи го влијанието на некои, да мислите дека правите сѐ како што треба, а сепак да не е така.

5-те девојки кои се прогласени за најсекси модели во 2014 година

Листа од „FashionTV“ која ги вклучува најжешките модели за оваа година...

Книга: „Урбани херои“ – Драган Таневски

Кому му требаат стрипови, филмови и цртани за суперхерои со неверојатни моќи, кога секој од нас има свој личен, урбан херој?

10 нешта кои посакуваме секоја жена да ги знае за своето здравје

Понекогаш жените знаат да се стават себеси и своето здравје на последно место и да се грижат повеќе за оние околу нив, за својот дом и/или за својата работа...

Suiteblanco пристигнува во Македонија

Шпанскиот малопродажен синџир продолжува да расте во Европа и ја отвора својата прва продавница во Македонија претставувајќи ги новите, урбани и шик колекции во Скопје.
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

Прогласени имињата на добитниците на првите три награди на конкурсот „Trash for Art“

Под мотото „Види уметност онаму каде што другите гледаат само отпад“ вчера во просториите на Кинотеката на Македонија беа прогласени добитниците на првите три награди во двете категории, поединци и училишта, на конкурсот „Trash for art“, распишан од страна на Пакомак.
Датум: 18 дек 2014
, Автор:

Традиционален Новогодишен караван на Фондацијата Т-Мобиле за Македонија

Вработените во Т-Мобиле и Македонски Телеком ќе им донесат радост на над 2.000 деца низ Македонија...
Датум: 18 дек 2014
, Автор: