Супер херои во стари воени фотографии

Супер херои во стари воени фотографии

Аган Харахап е индонезиски фотограф и илустратор роден во 1980 година. Моментално работи за магазинот TRAX, а еден од неговите последни проекти наречен „Супер херои“ навистина ги докажува неговите неверојатни вештини во Фотошоп.
Супер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСеријата се состои од обработени стари познати фотографии направени за време на војните ширум светот и од политички настани кои го одбележаа 20-от век, во кои перфектно е вметнат некој херој или негативец од стриповите. Одлично завршена работа која ќе ве воодушеви.
Супер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографииСупер херои во стари воени фотографии


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар