фудбал | Кафе пауза

Забавен хороскоп: Какви се знаците за време на фудбалски натпревар?

Како карактеристиките на хороскопските знаци им влијае на навивањето во текот на фудбалските натпревари?

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Милиони луѓе уживаат во Светското првенство во фудбал изминативе неколку недели...

8 ваши чудни навики кои мажите ги обожаваат

Момците ценат некои необични работи кај девојките. Можеби не би помислиле на овие нешта кога би сакале да ги затоплите вашите односи, но доколку почнете да ги применувате, ќе се уверите дека ќе бидат добро прифатени.
Датум: 06 дек 2014
, Автор:

Интересни факти за Италија кои не сте ги знаеле

Италија важи за една од најубавите земји во Европа. Превкусна храна, неверојатно убави градови, историја која датира векови и векови наназад, дом на многу модни дизајнери.

Стадионот во Берлин претворен во огромна дневна соба за светското првенство

Па, зарем има подобра атмосфера за следење на вашиот омилен тим?

Како навиваат хороскопските знаци?

За време на фудбалски натпревар, според стилот на навивање веднаш можете да ги препознаете хороскопските знаци на навивачите околу вас.
Датум: 15 јун 2014
, Автор:

Интересни факти за фудбалот

Ви претставуваме некои интересни факти за најважната споредна работа во светот – фудбалот, што можеби не сте ги знаеле...
Датум: 15 окт 2013
, Автор:

Гламурозен престој за навивачите на СП во Катар 2022

Решение за горештините во Катар за време на престојот на навивачите за СП 2022 - луксузни хотели кои лебдат над вода :)

Кога мажите се чувствуваат најсреќно?

Според 43% од нив, најсреќен момент во животот им бил денот кога се родило нивното дете, за 35% најубав момент била нивната венчавка, додека пак 18%...

Со кои спортови најбрзо се слабее?

За здраво да ги губите килограмите, одберете спорт или физичка активност која најмногу ќе ви одговара. Ви претставуваме 12 видови спорт преку кои најбрзо и најделотворно се согоруваат калории...

Успешни странски спортисти со македонски корени

На спортските полиња има и за нас помалку познати атлети кои настапуваат за други земји иако имаат македонски корени.