Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Милиони луѓе уживаат во Светското првенство во фудбал изминативе неколку недели. Но ако обрнете внимание на трибините, ќе забележите многу интересни нешта – капи, рогови, пердуви, неверојатни костими, обоени лица и најважно, искрени и силни емоции. Овие луѓе се смеат, плачат, среќни се и тажни, а овие чувства можат да се сменат многу брзо. Погледнете некои од најневеројатните фудбалски фанови од ова Светско првенство.

Понекогаш не е доволно да се вее само знамето

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Мексиканските фанови сакаат светли бои

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Јапонија изгуби од Белгија со 3:2

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Но, ја победи Колумбија

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Млад фан од Перу за време на мечот помеѓу Данска и Перу

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Фан на мечот помеѓу Иран и Португалија

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Бразил го победи Мексико со 2:0

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Девојка од Хрватска навива за нејзината држава на мечот со Исланд

Фотографии од фудбалски фанови без кои Светското првенство би било здодевно

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар