Вистината за бременоста по 40-тата – ова треба да го прочита секоја жена

Многу светски познати ѕвезди како Хали Бери, Џина Дејвис и Сузан Сарандон останаа бремени по 40-тата година од својот живот. Но, дали зад оваа информација се крие подлабока вистина?
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Која е вашата астролошка боја на моќ?

Секој знак во зодијакот има своја моќна боја која ги истакнува најдобрите квалитети кај личноста. Проверете која е вашата и како таа боја да ја инкорпорирате во вашата шминка и гардероба.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Книга: „Електрошок“ – Лоран Гарние

Патување низ историјата на хаус музиката - вистинско пишано, визуелно и музичко задоволство...

Тест на личноста: Изберете ливче во бојата која најмногу ви се допаѓа

Во духот на есента и разнобојните лисја насекаде околу нас, ви нудиме интересен тест кој открива некои лични карактеристики.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Направете сами: Мат лак за нокти во вашата омилена нијанса

Навистина може да се најдат и евтини лакови за нокти со мат ефект, но зошто да купувате нови, кога веќе можете да ги употребите оние кои ги имате или дури, да создадете сосема нови нијанси.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

12 начини да дојдете до поздраво тело без да ви се наруши распоредот

Со текот на времето, порано или подоцна сфаќаме дека изреката: „Во здраво тело, здрав дух“ е целосно вистинита. Но како да имаме здраво тело и здрав дух?

Зошто пријателите можат да ве разочараат?

Кога и зошто дури и нашите најдобри пријатели нè разочаруваат и што можеме да сториме за тоа?

Интересни факти за Италија кои не сте ги знаеле

Италија важи за една од најубавите земји во Европа. Превкусна храна, неверојатно убави градови, историја која датира векови и векови наназад, дом на многу модни дизајнери.

Модни трендови за eсен, 2014

Летото одамна заврши и време е да се препуштиме на постуденото време и потоплата облека. Џемпери во разни бои, интересни капути и јакни и чизмите до глужд се меѓу главните карактеристични парчиња за есен.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Мариа Шарапова е заштитно лице на новиот парфем Avon Luck

Светски познатата тенисерка Мариа Шарапова се приклучи кон семејството мириси на AVON, станувајќи заштитно лице на најновиот парфем на оваа компанија – парфемот Avon Luck.
Датум: 15 окт 2014
, Автор:

Еуролинк осигурување ќе избира најдобра фотографија на тема „Емотивната страна на културата“

Од 15 октомври до 15 ноември 2014 год. сите љубители на добрата фотографија, аматери и професионалци, ќе можат да учествуваат на фотонатпреварот со авторски фотографии од овековечени моменти од концерти, претстави, перформанси и други културно-уметнички и забавни манифестации.
Датум: 15 окт 2014
, Автор: