Мариа Шарапова е заштитно лице на новиот парфем Avon Luck

Мариа Шарапова е заштитно лице на новиот парфем Avon Luck

Светски познатата тенисерка Мариа Шарапова се приклучи кон семејството мириси на AVON, станувајќи заштитно лице на најновиот парфем на оваа компанија – парфемот Avon Luck.

1-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk

Парфемот Avon Luck ја прославува добрата среќа во животот, неверојатните случувања и бесконечните можности. Како реномирана спортистка, успешна бизнис жена и хуманитарка, Шарапова совршено го доловува духот на среќата, заробен во само едно шишенце парфем.

„Возбудена сум што го претставувам токму Avon Luck, парфем кој нè потсетува дека треба да го вкусиме и вистински да уживаме во триумфот“, вели Мариа Шарапова. „Секогаш велам дека што понапорно работиме, тоа сме и посреќни, бидејќи на тој начин и се стремиме кон поголеми цели. Одушевена сум што имам можност да соработувам со компанија како Avon, која ги поттикнува жените ширум светот да ги остварат своите соништа“, додава таа.

2-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk 3-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk

„Кога го креиравме Avon Luck, сакавме преку мирисот да ја заробиме опојната харизма на некој којшто самиот си го креира патот на среќата во животот“, објаснува Партиша Перес-Ајала, Директор на Маркетинг во AVON. „Како една од топ рангираните тенисерки во светски рамки и жена со софистицирана природна убавина, Мариа Шарапова совршено ја карактеризира таа животна енергија и безграничните можности. Таа е идеалното лице за мирис кој зрачи со среќа и доловува чувство како да си на врвот на светот“, потенцира Перес-Ајала.

4-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk

Мирисот е од ориентална овошно-цветна категорија и содржи интензивна женствена и провокативна композиција од блескав бергамот и живи, свежи и елегантни ноти од цитрон обвиени со ретката луксузна кремста ванилина арома од реткиот цвет „Кралица на ноќта“. Основата пак е од длабоко заводливи кадифени ноти од сандалово дрво кои доловуваат исклучително енергично и возбудливо чувство.

5-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk

Парфемот Avon Luck за Неа е на продажба во брошурите на AVON од крајот на септември, а достапна е и машка верзија – Avon Luck за Него од шумско ароматична килибар категорија.

6-maria-sharapova-e-zashtitno-lice-na-noviot-parfem-avon-luck-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар