Eve Duet прогласен за најдобар парфем од страна на Фондацијата за мириси во Велика Британија

Првиот двоен парфем од Avon е награден за иновативниот пристап во понудата на мириси во премиум сегментот...
Датум: 13 јул 2018
, Автор:

На крилјата на убавината: Avon за 8 март ги изненадува жените со маскарата Ultra Volume за раскошни трепки

Маскарата е дел од линијата Avon True и станува збор за револуционерен производ!
Датум: 08 мар 2018
, Автор:

Самодовербата е како опоен парфем

Нападнати од сите страни со слики за тоа какви треба да бидеме, заборавивме да се сакаме такви какви што сме. А, сите ние сме повеќе од едно нешто.
Датум: 21 феб 2018
, Автор:

Eve Discovery: Нова специјална колекција мириси од AVON за засилување на емоциите

Колекцијата Eve Discovery Collection содржи три луксузни мириси креирани од светски познати парфимеристи.
Датум: 15 феб 2018
, Автор:

Ѕвездите на AVON во Скопје блеснаа во сјајот на холивудскиот гламур од 20-тите години на минатиот век

Минатиот викенд, во хотелот „Мериот“ се одржа 12. по ред Национална годишна конференција на AVON Македонија.
Датум: 08 феб 2018
, Автор:

Avon со новиот течен кармин Mark ги следи потребите на модерните жени

Течниот кармин Mark е достапен во мат и сјајна формула, а девојките имаат избор од 20 различни нијанси.
Датум: 20 окт 2017
, Автор:

Изрази ги многуте страни на твојата личност со Eve Duet: Првиот двоен парфем од Avon за бесконечни мирисливи можности

Avon ја слави мултидимензионалноста на модерната жена со лансирањето на Eve Duet - карактеристичниот двоен мирис.
Датум: 26 сеп 2017
, Автор:

Караванот на убавина на AVON утре пристигнува во Градскиот парк во Скопје

Тимот на AVON ги очекува сите заинтересирани во Градскиот парк во Скопје кај Школка на 2-ри септември, од 10 до 18 часот.
Датум: 01 сеп 2017
, Автор:

Со Avon збогатете го вашиот несесер по неверојатни цени

Оставете ја тешката шминка и направете простор за впечатливи бои и производи кои може да бидат ваши благодарение на големата распродажба во Avon брошурата која ќе трае до 24 јули.
Датум: 17 јул 2017
, Автор:

Играјте си со шминката во текот на сончевите денови

Обновете ја колекцијата на шминки со Avon кармин, моливче за очи, пудра и лак за нокти кои ќе ви овозможат да си играте со боите и да пробате нов и храбар летен стајлинг.
Датум: 06 јун 2017
, Автор:

Avon ја претстави линијата Mark која ги инспирира девојките да креираат

За сите девојки кои шминката ја гледаат како начин да се изразат, да ја истакнат својата личност, да бидат забележани и креативни, компанијата Avon креираше нова линија Mark која е составена од смели и впечатливи мејкап производи.
Датум: 10 мар 2017
, Автор:

Компанијата „Авон Македонија“ добитник на награда за филантропија

„Авон Македонија“ ја доби наградата за филантропија ОКО чие свечено доделување беше вчера (27 февруари, понеделник) во едукативниот центар М6 во Скопје.
Датум: 28 феб 2017
, Автор: