Стадионот во Берлин претворен во огромна дневна соба за светското првенство

За време на овогодишното светско првенство во фудбал, стадионот „An der Alten Forsterei“ во Берлин е трансформиран во огромна дневна соба. Теренот е опремен со 750 каучи (донесени од фановите) кои имаат свои сопствени клуб маси и ламби. Сите овие каучи се насочени кон огромниот ТВ екран со големина од 700 инчи. Интересно е што влезот на стадионот е бесплатен, а седиштата се распределуваат преку лотарија. На теренот можат да се соберат и до 12.000 фудбалски фанови. Можете само да замислите колку е лудо кога игра Германија. Па, зарем има подобра атмосфера за следење на вашиот омилен тим?

Стадионот во Берлин кој е претворен во огромна дневна соба за светското првенство

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар