Прославуваме заедно во светот на еден Телеком

На 19 септември во Скопје пред „Порта Македонија“ со почеток од 20:00 часот, ќе се одржи незаборавен Телеком музички спектакл на кој се поканети сите граѓани, заедно да прославиме во светот на еден Телеком.
Датум: 11 сеп 2015
, Автор:

Т-Мобиле го испрати последното Ауди во Кочани

Сашо Максимов од Кочани е третиот среќен добитник на автомобилот Ауди А3, којшто се доделува во рамките на најголемата наградна игра на Т-Мобиле.
Датум: 21 мај 2015
, Автор:

Т-Мобиле организира забава во Тетово и Скопје

Забавната програма во Тетово се организира утре (петок) на 08 мај на градскиот плоштад, додека во Скопје ќе биде на 09 мај (сабота) во Градскиот парк. Каролина Гочева и Адриан Гаџа ќе се погрижат за добра забава и дружење.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Арсо Нестороски од Струга е вториот добитник на Ауди А3 од наградната игра на Т-Мобиле

Добитникот Арсо Нестороски, кој е семеен човек и има две ќерки, Јасмина и Даниела, веќе долги години е корисник на услугите на Т-Мобиле и Македонски Телеком.
Датум: 06 мај 2015
, Автор:

Семејството денес има сосема ново значење: Со Loop внесувате хармонија во вашиот семеен дигитален живот

Едноставно е да се биде организирано и поврзано семејство со услугата Lооp на Т-Мобиле.
Датум: 30 апр 2015
, Автор:

Т-Мобиле им подари Samsung Galaxy S6 на десет корисници

На само еден ден пред македонската промоција на новиот Samsung Galaxy S6, Т-Мобиле им приреди несекојдневно изненадување на своите корисници. Во трговскиот центар Сити мол на 19 април, десет корисници добија на подарок Samsung Galaxy S6, преку одговарање на едноставни прашања со СМС.
Датум: 20 апр 2015
, Автор:

Тимот на Телеком и Т-Мобиле ќе трча на Скопскиот маратон за децата со Даунов синдром

Тимот на Македонски Телеком и Т-Мобиле Македонија и оваа година ќе учествува на Скопскиот Wizz Air маратон, што ќе се одржи на 10 мај, 2015 година.
Датум: 16 апр 2015
, Автор:

Испратете сосема поинаква честитка за Св. Валентин со интерактивната Фејсбук апликација Heart Beats

Споделете љубов со Heart Beats и подарете Samsung Galaxy Ace 4 за само еден денар.
Датум: 10 фев 2015
, Автор:

Сосема поинаква честитка за Св. Валентин: Споделете љубов на Фејсбук-страницата на Т-Мобиле

Направете ги заедничките мигови со најблиските уште позабавни и подарете им можност да се видат себеси низ вашите очи, со автентична и инспиративна досетка, бидејќи постојат неколку начини да го заробите нивното внимание и да им покажете колку ви значат.
Датум: 05 фев 2015
, Автор:

Т-Мобиле донираше дел од приходите од СМС за Нова година

Од донацијата ќе се отворат центри за рана едукација за деца од маргинализирани средини.
Датум: 26 јан 2015
, Автор:

Новогодишниот караван на Фондацијата Т-Мобиле за Македонија денес го посети Домот за деца без родители

Вработените во Т-Мобиле и Македонски Телеком им донесоа радост на над 2000 деца низ Македонија.
Датум: 30 дек 2014
, Автор:

Традиционален Новогодишен караван на Фондацијата Т-Мобиле за Македонија

Вработените во Т-Мобиле и Македонски Телеком ќе им донесат радост на над 2.000 деца низ Македонија...
Датум: 18 дек 2014
, Автор:
12