Сосема поинаква честитка за Св. Валентин: Споделете љубов на Фејсбук-страницата на Т-Мобиле

Сосема поинаква честитка за Св. Валентин: Споделете љубов на Фејсбук-страницата на Т-Мобиле

Не е национален празник, но е прифатен во повеќето земји во нашата околина. Не е традиција, но многумина го одбележуваат со своите сакани.

sosema-poinakva-chestitka-za-sv-valentin-spodelete-ljubov-na-fejsbuk-stranicata-na-t-mobile-kafepauza.mk

Уште во 18 век во Англија на овој датум се изразувало љубов и се подарувале слатки и цвеќе, а веќе во 19 век љубовните честитки со срциња, гулаби и крилестиот Купидон биле во масовна употреба.

Оваа година не мора да смислувате вешти начини како да ги изненадите и да ги насмеете своите сакани.

Направете ги заедничките мигови со најблиските уште позабавни и подарете им можност да се видат себеси низ вашите очи, со автентична и инспиративна досетка, бидејќи постојат неколку начини да го заробите нивното внимание и да им покажете колку ви значат. Насмевката е еден од нив.

Од петок, 6 февруари следете ја Фејсбук-страницата на Т-Мобиле.
Повеќе информации на: t-mobile.mk/heartbeats

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар