Корисни совети и трикови за девојките со низок раст

Гледајќи ги светските модни писти и високите манекенки, сите ние сакаме да бидеме неколку сантиметри повисоки.

Урнебесни фотографии: Ослабела 68 кг и позирала со поранешната, покрупна верзија од себеси

Кога Бет Бијрд одлучила да ослабе 68 кг, таа со нејзиниот пријател, фотографот Блејк Мороу, дошле до една забавна идеја – да креираат фотосерија од типот „пред и потоа“ во која ќе ги поврзат старата и новата Бет.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Прекрасни тетоважи ги прекриваат телата на жени кои изгубиле дојка

За некои жени тетовирањето на нивните дојки кои го поминале процесот на мастектомијата претставува моќен начин за враќање на она што е изгубено.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

ТВ серија: Чудни осаменици (Weird Loners)

ТВ серија за 4 личности кои имаат фобија од љубовни врски и кои ненадејно ќе се спријателат

Кои женски хороскопски знаци се најголемите заводнички?

Покрај кои девојки ниту еден маж нема да остане рамнодушен? Кои се топли, а кои студени? Како секој хороскопски знак флертува и освојува?

7 реченици кои никогаш не смеете да ѝ ги кажете на жена која се разведува

Жената која се разведува е особено чувствителна во овој период, па понекогаш дури и најдобронамерните совети и изјави од пријателите можат да имаат негативен ефект врз неа.

Изборете се со зависноста од цигари: Природен рецепт кој ќе ви помогне да престанете да пушите

Рецептот се состои од едноставни состојки кои би требало да ви помогнат засекогаш да се откажете од оваа навика.

Машки пријателства: Нивната вредност и како да ги одржувате

Пријателството помеѓу мажите е малку поразлично од пријателството помеѓу жените и можеби токму тоа е една од причините зошто на мажите им е потешко да го одржуваат.

20 видови луѓе на кои никогаш не треба да им верувате

Луѓе кои не ја сакаат ТВ серијата „Пријатели“. Што не е во ред со нив?

Преслатки бувови фатени во прекрасни величествени фотографии

Бувовите се едни од највозвишените, најмистериозните и најграциозните суштества во дивиот свет. Тоа ги прави особено интересни модели за фотографите. Но, истовремено тие не се едноставни за фотографирање.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

5 причини зошто е подобро да бидете отворено ранливи во љубовта

Да сакаш значи да бидеш ранлив. Дури и кога се браниме од чувствата, не се отвораме, држиме дистанца и се правиме како да ни е сеедно, ќе бидеме повредени – ако сакаме.

Т-Мобиле организира забава во Тетово и Скопје

Забавната програма во Тетово се организира утре (петок) на 08 мај на градскиот плоштад, додека во Скопје ќе биде на 09 мај (сабота) во Градскиот парк. Каролина Гочева и Адриан Гаџа ќе се погрижат за добра забава и дружење.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:
12