Преслатки бувови фатени во прекрасни величествени фотографии

Преслатки бувови фатени во прекрасни величествени фотографии

Бувовите се едни од највозвишените, најмистериозните и најграциозните суштества во дивиот свет. Тоа ги прави особено интересни модели за фотографите. Но, истовремено тие не се едноставни за фотографирање, особено бидејќи имаат способност да се камуфлираат во околината. Но, кога тоа ќе се направи како што треба, се добива неверојатен величествен резултат какви што се овие фотографии.

1-preslatki-buvovi-fateni-vo-prekrasni-velichestveni-fotografiipreslatki-buvovi-fateni-vo-prekrasni-velichestveni-fotografii-kafepauza.mk

Тие се дело на Саси Смит од Бангкок, Тајланд, кој успеал да ни покаже различни изрази на овие жестоки, но тивки ловци. Тој има богато портфолио со фотографии од птици, особено од папагали.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар