9 работи кои мора да ги знаете доколку сакате да направите надградба на трепките

Дури и без маскара овие екстензии ќе направат да изгледате дотерано и гламурозно. Но, што сè треба да знаете за нив?

Освојувајте со поглед: Едноставни мејкап трикови за девојките со крупни очи

Неколку совети кои ќе ги направат вашите очи покрупни, а вашиот поглед женствен, отворен и предизвикувачки

5 причини поради кои вашите трепки изгледаат лошо

Доколку ги поправите овие грешки, заедно со правилно нанесување и одбирање соодветна маскара, вашите очи ќе заблескаат со посебен сјај.

5 грешки кои ги прават невестите кога е во прашање шминката

Mногу шминкери мислат дека свадбениот изглед мора да вклучува тешка шминка, но вие слушајте го вашето лице и избегнете ги овие класични грешки.

Сестрите Кардашијан советуваат: 5 златни правила за поставување вештачките трепки

Сестрите Кардашијан се познати по својот совршен изглед, а нивните секојдневни селфи фотографии што ги објавуваат на социјалните мрежи дополнително го потврдуваат тоа.

Неколку начини за природно да ги зголемите своите трепки

Постојат неколку начини за природно да ги зголемите своите трепки. Денес ви нудиме некои од нив.

Експерт од Ив Сен Лоран советува: Како до совршени трепки?

Лојд Симонд, креативниот директор за шминка во Ив Сен Лоран (Yves Saint Laurent) и вистинскиот експерт за шминка, реши да ја сподели тајната за совршени трепки.
Датум: 25 мар 2015
, Автор:

Алтернативни употреби на четката за заби

Дали сте знаеле дека четката за заби има голем број алтернативни употреби кои можат да ви го олеснат секојдневието?

8 трикови за брзо и ефикасно шминкање

Поради забрзаното темпо на живот и секојдневното брзање и доцнење, честопати имаме малку време за дневна шминка...

Евтино и корисно: Необични употреби на бебешката пудра

Ако вашиот буџет за купување козметика е ограничен и би сакале да имате мултифункционален производ, тогаш дефинитивно мора да ѝ дадете шанса на бебешката пудра.
Датум: 24 јан 2015
, Автор:
12