28 октомври 2016 | Кафе пауза

9 работи кои мора да ги знаете доколку сакате да направите надградба на трепките

Дури и без маскара овие екстензии ќе направат да изгледате дотерано и гламурозно. Но, што сè треба да знаете за нив?

Ако ги имате овие карактеристики, вие сте ментално силна личност

Теоретски гледано, сите искуства ве прават посилна и подобра личност.

9 необични навики кои ве прават повеќе привлечни

Изгледа дека начинот на кој другите ве гледаат е многу поинаков отколку физичкиот изглед.

Оваа девојка била задевана поради бојата на кожа како јаглен, но денес таа е познат модел!

Секој човек има некој белег што го прави да биде уникатен, а приказната за оваа девојка е уште еден доказ за тоа.

Физички активности што делуваат лековито на менталните тегоби

Древната мудрост зборува за врската помеѓу менталното и физичкото здравје, со што речиси секој ментален проблем има физичко решение.

Не треба да бидете идеални за да ја пронајдете љубовта на вашиот живот, сѐ што треба е да бидете компатибилни

Во љубовта не значи дека треба да бидете идеални, а исто така не треба да го барате ниту идеалниот партнер.

Одлични филмови со само еден талентиран глумец во главната улога

Понекогаш, ваквите филмови долго време остануваат запечатени во нашето сеќавање за разлика од оние високобуџетни филмови со еден куп познати ѕвезди во нив.

Сакате тетоважа? Ова се најболните места за тетовирање на вашето тело!

Тетовирањето е голема одлука која не треба да се донесе лесно, со оглед на тоа дека останува за цел живот.

Знаете ли зошто илјадници жени во Исланд ги напуштаат работните места во 14:38 часот?

За илјадници жени од Исланд, борењето за еднакви права значи излегување од работа порано.

Зајаче со очила за сонце стана главна ѕвезда во фотографиите на Фотошоп мајсторите

Нивната фантазија не познава граници и тие навистина успеаја да дадат нова димензија на најобична фотографија

Кафе и чиа: Има ли подобар начин да го започнете денот?

За сите љубители на кофеинот, ова е здрава дневна доза кафе

14 знаци дека повеќе се плашите да започнете врска отколку да останете сингл

Ова се 14-те знаци што ќе ви го потврдат сомнежот дека се плашите да започнете љубовна врска.
12